Skip to main content

Studenti aicināti kļūt par LLU Labās gribas vēstnešiem

LLULīdz 14. septembrim LLU studējošie aicināti pieteikties Labās gribas vēstnešu kustībai, kurā apvienojušies aktīvi un komunikabli jaunieši, lai sniegtu atbalstu LLU popularizēšanas pasākumos un informāciju topošajiem studentiem par karjeras iespējām viņu izvēlētajā studiju virzienā.

LLU Labās gribas vēstnešu kustība tika sākta 2014. gada rudenī, rosinot veidot aktīvu, domājošu studentu grupu, kas vēlas brīvprātīgi piedalīties dažādos skolēnu - topošo studentu karjeras izvēles atbalsta pasākumos, galvenokārt Karjeras dienās un izglītības izstādēs un popularizēt LLU studiju piedāvājumu.

Par vēstnesi aicināts pieteikties jebkurš LLU studējošais, kuram patīk publiski uzstāties, ir prasmes pārliecināt cilvēkus un ir brīvais laiks iesaistīties universitātei svarīgās aktivitātēs.

"Dažiem vēstnešiem šī kustība ir bijusi kā neliels grūdiens, lai sāktu aktīvāku sociālo dzīvi, iesaistoties fakultāšu pašpārvaldēs un citur. Turklāt kļūšana par vēstnešiem un līdzdalība universitātes popularizēšanā neprasa daudz laika, ko pierāda fakts, ka starp dalībniekiem ir absolventi ar izcilību, stipendiju laureāti, aktīvi tautisko deju dejotāji, sportisti, fakultāšu pašpārvalžu aktīvisti un vadītāji,” stāsta Mūžizglītības centra speciāliste un Labās gribas vēstnešu kustības koordinatore Zane Zeltiņa.

LLU Mūžizglītības centrs kustības dalībniekiem piedāvā nelielu mācību kursu, kurā iespējams gūt nozīmīgu informāciju par visām universitātes fakultātēm un tajās īstenotajām studiju programmām, un organizē arī personības pilnveidošanas kursus ar mērķi uzlabot vēstnešu komunikācijas, publiskās runas un prezentēšanas prasmes.

Jaunie dalībnieki aicināti uz tikšanos 14.09.2016 plkst. 16.00 Jelgavas pilī 179.telpā, kurā būs iespēja iepazīties ar kustības šī gada mērķiem, iespējām un uzdot jautājumus iepriekšējo gadu dalībniekiem!

Pieteikties un uzdot jautājumus par kustību var sūtot e-pastu uz karjera@llu.lv

LLU

Iedvesmas un dziļāka priekšstata gūšanai par kustību un studentu ieguvumiem tajā piedaloties interesenti aicināti izlasīt iepriekšējo gadu dalībnieku pieredzes stāstus!


Ansis Demiters (PTF, 4.kurss): LLU „lieliskajos” mani pamudināja iesaistīties kursa biedrene Viktorija Vorobjova, kas izskaidroja, ka Mūžizglītības centra izveidotajā kustībā varēs iepazīties ar jauniem cilvēkiem un pilnveidot dažādas prasmes. Vēlāk tā arī notika, esmu ieguvis kontaktus un draugus no citām fakultātēm, nevis tikai no savējās. Esmu attīstījis runas prasmes, guvis zināšanas par visu fakultāšu specifiku, pilnveidojis komunikācijas spējas un, galvenais, izbaudu inteliģentu cilvēku sabiedrību, kas aizpilda manu brīvo laiku.


Evita Gaveika (VMF, 5.kurss): Zināju jau sen, ka iestāšos LLU. Manu lēmumu neapzināti, iespaidoja brālēns, kurš toreiz jau studēja LLU MF. Klausoties stāstos par piedzīvojumiem, mācībām, praksēm un jauniegūtajiem draugiem, kas nu jau ir ne tikai draugi, bet arī kolēģi, sapņoju, ka ar mani būs tāpat. Nekļūdījos! Es nespēju vārdiem izteikt, cik ļoti saulaini, pozitīvi un enerģiski ir lādēta pasaule, kas šobrīd ir apkārt man! Nevaru iedomāties situāciju, ja nesastaptu šos cilvēkus, kas šobrīd ir „salaulāti” ar manu ikdienu. LLU Labās gribas vēstnešos iesaistoties vēlējos jauniešiem nodot gabaliņu no enerģijas un likt nevilšus aizdomāties par ikdienu, kāda ir pēc iestāšanās LLU, tāpat kā toreiz notika ar mani. Iespējams, kādreiz kādam studiju stāsts būs tikpat veiksmīgs, kā man!


Gusts Indāns (VMF 4.kurss):LLU Labās gribas vēstnešos iesaistījos pakāpeniski, pirms tam jau biju sociāli aktīvs, piedalījos fakultātes pašpārvaldes sēdēs un projektos, kā arī dažādos pils rīkotājos studentu pasākumos. Tad nu reiz saņēmu zvanu ar jautājumu, vai nevēlos pārstāvēt universitāti izstādē „Skola 2014”. Protams, piekritu. Šajā izstādē sastapos ar vairākiem domājošiem, foršiem un atvērtiem jauniešiem, kas arī vēlējās darboties, lai mūsu pašu un citu studentu dzīves LLU būtu interesantākas un krāsainākas, kā arī palīdzētu spodrināt universitātes tēlu gan Jelgavā, gan visā Latvijā!

Šī kustība man ir devusi superīgi pavadītu laiku, daudz jaunus draugus, uz kuriem varu paļauties, kontaktus gan universitātes ietvaros, kā arī ārpus tās, iespēju palīdzēt savai universitātei augt un attīstīties, bet vairāk jau pārliecību, ka ar labu gribu, un vēlmi darboties var panākt visu. No šķietamas idejas līdz gatavam projektam, pasākumam, svētkiem  universitātē paiet ļoti īss laika sprīdis, ja kopā strādā cilvēki ar atdevi un lieliskām idejām. Dzīve LLU būs tieši tik laba, cik labu to veidosim mēs paši, tāpēc visus interesentus aicinu iesaistītes un nepalikt malā!


Jovita Pilecka (VBF, 1.kurss maģistratūra): Ko man devusi darbošanās šajā kustība? Esmu ieguvusi draugus, daudz paziņu. Kopā ar visiem esot apmācībās esmu iemācījusies sevi pārvarēt, lai uzsāktu sarunu pirmā, nebaidos uzdot jautājumus un droši diskutēju.


Katrīne Luīze Ozoliņa (LF, 4.kurss):Labās gribas vēstnešos iesaistījos, jo būdama pirmā kursa studente aktīvi iesaistījos dažādās sociālajās aktivitātēs, tai skaitā piedalījos skolu prezentācijās, izstādēs, braukājot pa dažādām skolām, visdažādākajos Latvijas rajonos kopā ar tā laika LLU karjeras konsultanti, dažādiem universitātes darbiniekiem un domubiedriem. Kad bija pirmais sasaukums "Labās gribas vēstnešiem", sapratu, ka man ir jābūt vienai no šīs lieliskās "domu grupas" biedriem! Iesaistījos pašas mudināta, jo bija jau iepriekšēja pieredze, kā arī nebaidījos izmēģināt ko jaunu un ticēju, ka šis būs kaut kas interesants un pieredzētais pilnīgi noteikti būs atcerēšanās vērts!

Galvenais, ko esmu ieguvusi, iesaistoties šajā kustībā, ir otrā ģimene! Pozitīvā gaisotne, domu lidojumi, neaizmirstamās emocijas, neskaitāmās smieklu stundas, pieredze un Draugi (ar lielo D), kuri iegūti šo 2 gadu laikā ir kaut kas vārdos neaprakstāms, jo tas ir jāizdzīvo, lai to saprastu/sajustu. Ieguvums ir arī  plašais kontaktu loks, sākot ar visdažādāko jomu profesionāļiem universitātē beidzot ar citu universitāšu studentiem un profesionāļiem.

Ja jūti sevī degsmi pilnveidoties, iegūt jaunas zināšanas un dalīties ar tām, tad Tev noteikti ir jākļūst par vienu no lieliskās "Labas gribas vēstnešu" ģimenes locekļiem! Labie darbi vienmēr tiek novērtēti, galvenais ir uzdrīkstēties spert pirmo soli, izkāpt no savas komforta zonas un ļauties lidojumam, kurš iespējams Tevi aizvedīs vismazāk cerētajā virzienā un pavērs iespējas, par kurām pat nebiji iedomājies. Tici man, iesaistīšanās šajā kustībā būs viens liels piedzīvojums.


Āris Puseps (MF, 3.kurss): Šī kustība man ir devusi daudz jaunus un labus draugus, iespēju satikties ar interesantiem cilvēkiem un apmeklēt bezmaksas kursus personības pilnveidošanai.


Alīna Aminova (ESAF, 3.kurss): Iesaistījos Labās gribas vēstnešos pavisam spontāni, jo vajadzēja manas fakultātes pārstāvi un mani paaicināja neilgu laiku pirms izstādes „Skola 2016”. Bija zināšanas par universitāti, jo zināju, ka no manis daudz kas būs atkarīgs un es stāstīšu potenciālajiem studentiem informāciju, ar kuru man viņi jāinteresē un jāparāda, ka mūsu universitāte ir pati labākā un piemērotākā tieši viņiem. Ar to arī sākās mana pieredze Labās gribas vēstnešos. Ar katru pasākumu vai aktivitāti saprotu, ka universitāte sniedz milzīgas iespējas attīstīt sevi, tāpēc ir jāizmanto maksimāli katra iespēja. Darbojoties Labās gribas vēstnešos tik īsu laiku, es jau esmu ieguvusi jaunus draugus, iespēju pilnveidot sevi, izmēģināt savas spējas, būt tuvāk universitātes vadībai, iegūt jaunus sakarus un iespēju dalīties ar savu pieredzi, mudinot citus iesaistīties, un iegūt līdzīgas emocijas.


Solvita Oļševska (PTF, 3.kurss):Mācoties vidusskolā, pie mums ik pa laikam ieradās studenti, kuri prezentēja savu universitāti. Ar apbrīnu klausījos, kā tika atrastas atbildes uz visiem jautājumiem, cik labi tie pārzina dažādākās nianses studiju procesā. Nodomāju-es arī tā vēlētos. Kad LLU mājaslapā izlasīju aicinājumu pievienoties Labās gribas vēstnešiem ar mērķi popularizēt universitāti, es pieteicos. Pateicoties šai iespējai, es iepazinos ar pozitīviem, īsteniem universitātes patriotiem, ar kuriem kopā uzzināju informāciju par universitātes darbību un tradīcijām. Ieguvu pieredzi darbā ar cilvēkiem.


Karīna Zaharāne (VBF, 3.kurss): LLU „lieliskajos” iesaistījos, jo gribēju "izkāpt" no savas fakultātes un redzēt, kā pārējie jaunieši aktīvi iesaistās LLU dzīvē. Sākumā gan bija mazliet bailes un nedrošība, jo nevienu nepazinu. Taču viss mainījās pēc izstādes "Skola 2016". Izstādes laikā šķita, ka mēs visi esam tik vienoti un viens otru pazīstam gadiem ilgi. Viens otram palīdzējām un galvenais, ka viens otru papildinājām. Kopā bijām vienoti un viens vesels. Ko es esmu ieguvusi? Pašpārliecību un ticību sev. Atverot iespēju durvis – LLU „ lieliskie”, esmu atklājusi un izmantojusi daudzas iespējas, ko sniedz Latvijas Lauksaimniecības universitāte.


Ella Sorokina (VMF, 5.kurss): Uz vēstnešiem mani pamudināja atnākt kursa biedrene, bieži darbojamies ar viņu visādos ar fakultāti un ārpus tās saistītajos pasākumos, intereses mums ir līdzīgas, tāpēc zināju, ka šis cilvēku pulks un darbības virziens man iepatiksies. Protams, lielu lomu nospēlēja iespēja tikt uz izstādi „Skola” pārstāvēt LLU, jo uz to brīdi tas bija mans sapnis jau 3 gadu garumā, bet darbība „lieliskajos” man deva daudz reižu vairāk, jo gandrīz katru nedēļu ir iespēja iesaistīties jaunajos projektos, pasākumos, prezentācijās utt., kas ir daudzveidīga oratora, komunikāciju un sevis reprezentēšanas iemaņu pilnveidošana. Kā arī, protams, universitātes popularizēšana, jo esot diezgan lielam universitātes patriotam, gribās piesaistīt arvien vairāk daudzsološu un interesantu cilvēku, kā arī kliegt pa visu pasauli, kas ir LLU, ko tā spēj dod un ko "iemācīt" - gan profesijā, gan dzīvē. Vislielākais ieguvums darbojoties vēstnešos ir cilvēki! Ar dažiem ir pavadīti neaizmirstami smieklu pilni vakari, ar dažiem dalīti un pārrunāti vienoti sapņi un ieceres, bet daži vienkārši kļuvuši par lieliskiem draugiem, kurus nekad nevēlos pazaudēt dzīvē. Šī kustība  ir vieta, kur cilvēki ar vienādiem mērķiem, interesēm un dzīves skatījumu satiekas kopā, radot piederības sajūtu!


Viktorijas Vorobjova (PTF, 4.kurss): Šajā kustībā izvēlējos iesaistīties, lai parādītu citiem, ka LLU var studēt tik dažādas programmas, ne tikai lauksaimniecību. LLU Labās gribas vēstneši man ir devuši prasmi reklamēt, korekti izteikt savas domas, spēju komunicēt ar dažādiem cilvēkiem.


 

Submitted on: Mon, 09/05/2016 - 17:06