Skip to main content

Latvijas eksperti apmeklē Tadžikistānu un Kirgizstānu

Laika posmā 2017. gada 23.-31. augusts Latvijas ekspertu delegācija apmeklēja projekta partnervalstis.

No 23.-26. augustam notika vizīte Kirgizstānā, kuras laikā tika apmeklēta Kirgizstānas Valsts tehniskā universitāte, Sanitārās uzraudzības un epidemioloģiskā uzraudzības iestāde, kā arī vairāki pārtikas pārstrādes uzņēmumi: „Family Traditions”, kas ražo piena produktus, augļu un ogu pārstrādes uzņēmumi „Osko” un „Ecoproduct Asia” un kartupeļu čipsu ražotājs „OSKO”.

No 27.-31. augustam delegācija apmeklēja Tadžikistānu. Vizītes laikā eksperti tikās ar Tadžikistānas standartizācijas, metroloģijas, sertifikācijas un tirdzniecības inspekcijas institūcijas (Tajik Standard) pārstāvi, žāvēto augļu pārstrādes uzņēmumiem „Oro Isfara”, „Golden Fruit”, „Isfara Food”, kā arī apmeklēja piena pārstrādes uzņēmumu „Fabrikai Shiri Saodat”, daudzprofilu uzņēmumu „Rudaki Plaza”, lauksaimniecības holdingu „Somon”, kas ražo dažādus augļus un ogas, kā arī vīnogu audzēšanas saimniecība – kooperatīvs “Dusti-2”.

Tikšanos laikā abās valstīs tika pārrunāti pārtikas kvalitātes un drošības jautājumi, izzinātas nepieciešamās zināšanas un prasmes, interesējošās institūcijas un uzņēmumi, kuru apmeklējums tiek plānots Centrālāzijas partneru vizītes laikā Latvijā. Uzņēmumi iepazīstināja ar ražošanā un pārstrādē ieviestajiem standartiem.

Brauciens notika Latvijas Ārlietu ministrijas finansēta projekta “Latvijas un Vidusāzijas valstu sadarbības attīstība lauksaimniecības izaugsmei Tadžikistānā un Kirgizstānā” ietvaros. Projekts turpināsies ar Centrālāzijas partneru vizīti Latvijā. Tā tiek plānota laikā no 23.-30. septembrim.

 

Submitted on: Thu, 08/31/2017 - 11:51