Skip to main content

Aizvadīta vasaras meistarklase "Karjeras kāre"

LLU MCNo 17. līdz 19. augustam LLU Mūžizglītības centrs organizēja vasaras meistarklasi "Karjeras kāre", kurā pedagogi, karjeras konsultanti, direktora vietnieki audzināšanas darbā, klašu skolotāji, kā arī citi interesenti iepazinās ar uzņēmēju veiksmes stāstiem par lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas nozarēm.

Pasākuma galvenais mērķis bija sniegt redzējumu par iepriekš minētajām nozarēm, lai skolu darbinieku palīdzētu sniegt atbalstu skolēniem viņu karjeras izvēlē, kā arī iepazīstināt ar dažādu uzņēmumu darbības sfērām, ikdienas gaitām un nepieciešamajiem speciālistiem darba tirgū. Tāpat uzņēmumu pārstāvji lauza dažādus sabiedrībā izveidojušies stereotipus un atklāja nozaru daudzpusīgās puses. 

"Mums jādod skolēniem uz zināšanām balstītus spārnus, ticību sev un Latvijas mīlestību. Un būtiski, lai jaunieši rada darbu nevis meklē to," tā LPKS "LATRAPS" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

Meistarklases atklāšanas dienā dalībnieki ar lektoru, Mg.ed. Jāni Pavulēnu diskutēja par vecāku atbalstu karjeras attīstībā, kā arī tikās ar SIA "Līcīši" saimnieci Maiju, kura stāstīja par uzņēmuma darbības principiem, nozīmīgākajiem speciālistiem un viņu pienākumiem, kā arī par karjeras vadības prasmēs.

Turpinājumā dalībniekus Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss iepazīstināja ar Latvijas mežu nozares izaicinājumiem, LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centra vadītāja Anna Vītola-Helviga stāstīja par bioekonomikas nākotnes iespējām, A/S "Latvijas Finieris"  attīstības projektu vadītājs Gatis Ķepītis atklāja uzņēmuma darbības principus, pievienotās vērtības ķēdi, A/S "Latvijas Finieris" valdes loceklis, Attīstības pētniecības sektora vadītājs Māris Būmanis diskutēja par bioekonomikas jautājumiem uzņēmumā, bet par zināšanām, prasmēm un kompetencēm atklāja Personāla attīstības dienesta direktora Gunita Meiere. Dienas izskaņā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt izstādi "Iepazīsties – koks!", kurā parādīta meža audzēšanas vēsturi Latvijā, dabas procesi, kas ietekmē Latvijas meža struktūru, un zinātnes sasniegumi, kas sekmē ātrāku, produktīvāku un veselīgāku meža augšanu nākotnē.

Savukārt noslēguma dienā dalībnieki tikās ar LPKS "LATRAPS” valdes priekšsēdētāju Edgaru Ružu, SIA "LATMALT " vadītāju Ilonu Dabiņu-Bicku, Restorāna, viesnīcas un alus darītavas "Zoltners" un ZS "Strazdi" īpašnieku Valteru Brusu, kuri sniedza plašu ieskatu par pārstāvēto uzņēmumu darbības principiem, nozīmīgākajiem speciālistiem, to pienākumiem un par nepieciešamajām prasmēm. Turklāt tika diskutēts arī par nozaru attīstības prognozēm Latvijā un zināšanām, lai veidotu sekmīgu darbu nozarē, kā arī par prasmju un kompetenču noteikšanu, analīzi un izvērtēšanu.

Paldies par atbalstu meistarklašu īstenošanā – SIA "Līcīši", Kristapam Klausam, Annai Vītolai-Helvigai, A/S "Latvijas Finieris", LPKS "LATRAPS", SIA "LATMALT, SIA "Zoltners" un ZS "Strazdi".

LLU Mūžizglītības centrs piedāvā gan tālākizglītības kursus LLU apgūstamajās nozarēs, gan vidusskolēnu sagatavošanas kursus uzņemšanas konkursam augstskolā, gan iespēju noklausīties atsevišķus studiju programmu kursus studiju klausītāja statusā.

Submitted on: Fri, 08/20/2021 - 12:02