Kvalitatīva augkopības produkcijas ražošana - Ogulāju audzēšana

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC)LAP investīciju pasākumu 2014. -2020. gadam ietvaros piedāvā programmu - Kvalitatīva augkopības produkcijas ražošana (Ogulāju audzēšana).

Norises laiks: 25. maijs, 1., 2. Jūnijs  2018. plkst. 10.00-17.00.
Norises vieta: Abavas iela 2, Pūre, Lielā iela 2, Jelgava un Dobele, Graudu iela 1
Kursu saturs:

  • Pīlādžu šķirnes un attālie hibrīdi, kopšana, slimības. Korintes, aronijas, cidonijas, vilkābeles - agrotehnika, pavairošana, slimības.
  • Netradicionālās miniatūrās krebu tipa un sarkanā mīkstuma ābeles, bumbieres - šķirnes. Citronliānas, aktinīdijas, sausserži, plūškoki, irbenes, godži, kizils, zīdkoki. Ļoti retie augļaugi - mespili, zizifi, hurmas, aizminas, Kamčatkas sārtogas - agrotehnika, iespējas audzēšanai Latvijā.
  • Pīlādžu vainagu veidošanas pamatprincipi un praktiskās nodarbības vainagu veidošanā.
  • Principi, kas jāievēro jauna lauka sagatavošanai ogulāju stādīšanai; piemērotākās krūmogulāju šķirnes bioloģiskajiem audzētājiem.
  • Ogulāju stādījumu kopšana un augu aizsardzība bioloģiskajā audzēšanas sistēmā.
  • Zemeņu audzēšanas pamatprincipi, piemērotākās šķirnes kvalitatīvas ražas iegūšanai atklātā laukā un segumos.
  • Vasaras un rudens aveņu audzēšanas iespējas bioloģiski saimniekojot.
  • Krūmogulāju, zemeņu un aveņu kopšana; šķirņu salīdzināšana.

Norises laiks: 25. maijs, 1., 2. Jūnijs 2018. plkst. 10.00-17.00. Norises vieta: Abavas iela 2, Pūre, Lielā iela 2, Jelgava un Dobele, Graudu iela 1 Kursu saturs: • Pīlādžu šķirnes un attālie hibrīdi, kopšana, slimības. Korintes, aronijas, cidonijas, vilkābeles - agrotehnika, pavairošana, slimības. • Netradicionālās miniatūrās krebu tipa un sarkanā mīkstuma ābeles, bumbieres - šķirnes. Citronliānas, aktinīdijas, sausserži, plūškoki, irbenes, godži, kizils, zīdkoki. Ļoti retie augļaugi - mespili, zizifi, hurmas, aizminas, Kamčatkas sārtogas - agrotehnika, iespējas audzēšanai Latvijā. • Pīlādžu vainagu veidošanas pamatprincipi un praktiskās nodarbības vainagu veidošanā. • Principi, kas jāievēro jauna lauka sagatavošanai ogulāju stādīšanai; piemērotākās krūmogulāju šķirnes bioloģiskajiem audzētājiem. • Ogulāju stādījumu kopšana un augu aizsardzība bioloģiskajā audzēšanas sistēmā. • Zemeņu audzēšanas pamatprincipi, piemērotākās šķirnes kvalitatīvas ražas iegūšanai atklātā laukā un segumos. • Vasaras un rudens aveņu audzēšanas iespējas bioloģiski saimniekojot. • Krūmogulāju, zemeņu un aveņu kopšana; šķirņu salīdzināšana. Lektori: LLU Dārzkopības institūts Ieva Kalniņa un Pūres DPC Inese Drudze Mācību dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (LAD klients), kas iesaistīta lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs, kā arī lauksaimniecības vai meža zemes īpašnieks vai tiesiskais vadītājs. Mācības tiek daļēji finansēta no LAP investīciju pasākumu 2014. –2020. gadam līdzekļiem. Pieteikšanās kursiem notiek LLU Mūžizglītības centrā, zvanot pa tālr. 63005715, 26340144 vai rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.ācija par citiem kursiem www.mc.llu.lv Vietu skaits ierobežots!

Lektori: LLU Dārzkopības institūts Ieva Kalniņa un Pūres DPC Inese Drudze

Mācību dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (LAD klients), kas iesaistīta lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs, kā arī lauksaimniecības vai meža zemes īpašnieks vai tiesiskais vadītājs.
Mācības  tiek daļēji finansēta no LAP investīciju pasākumu 2014. –2020. gadam līdzekļiem.

Pieteikšanās kursiem notiek LLU Mūžizglītības centrā, zvanot pa tālr. 63005715, 26340144 vai rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.ācija par citiem kursiem www.mc.llu.lv

Vietu skaits ierobežots!
Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Pieteikties jaunumiem:

Kontaktinformācija:

Mūsu adrese:
Lielā iela 2 - 163, Jelgava, LV - 3001
Telefona numuri:
+371 63005715
+371 26340144 (mob.)